Запознајте го јужњакот со сини очи: Неговото име е Харди Кејтс. Тој е успешен милионер, кој всушност доаѓа од лошата страна на градот. Има стекнато непријатели колку ти душа сака во неговото тешко патешествие кон врвот на нафтената индустрија. Низ неговите вени тече врела крв. А на неговиот ум има само одмазда.

Запознајте ја богатата наследничка: Се вика Хејвен Тревис. И покрај парите на нејзиното семејство, таа одбива да го следи патот што тие го трасираат за неа. Но кога Хејвен се мажи за човек кој нејзиното семејство не го одобрува, нејзиниот живот тргнува во нов и опасен правец. Две години подоцна, Хејвен се враќа дома, решена да си го чува срцето по цена на животот. А Харди Кејтс, семеен непријател, дефинитивно е човек од кој треба да се држи што подалеку.

Но судбината има друга замисла…

Книга исполнета со препознатливата сензуалност на Лиса Клејпас, со ликови кои не можете да не ги сакате, со занесно раскажување на секој магичен збор…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Јужњакот со сини очи

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Лиса Клејпас
  • Достапност: На залиха
  • 420 ден


Слични продукти

Аферата Кристи

„Аферата Кристи“ од американската авторка Нина де Грамонт е роман што се заснова на вистински настан..

Автор:

490 ден

Телефонската говорница на крајот од светот

Книгата е инспирирана од вистинска телефонска говорница што се наоѓа во североисточниот дел на Јапон..

Автор:

350 ден

Жените

Интимен портрет на растењето во опасно време и епска приказна за една поделена нација.И жените можат..

Автор:

590 ден

Приказни полни со надеж

"Тетовирачот од Аушвиц" е една од најпродаваните книги на 21-от век. Сега, во најновата кн..

Автор:

450 ден

Ознаки: juznjakot so sini oci, lisa klejpas