Запливај во научнофантастичните води – на нивното дно те чека вистината. Вистината никогаш не е лесно достапна. Треба длабоко и упорно да нуркаш за да ја досегнеш. А "Овириум" е длабок свет во кој случајностите се апстрактни.

За првпат во своето постоење, Чуварот на Преминот, битието познато како Смртта, ќе се соочи со човек кој ќе ги сруши сите правила што таа ги познава. Неговата посебност ќе го разбуди стравот на Смртта од пророштвото постаро од времето. Приказната, раскажана од мистериозен наратор, почнува со едно необично момче со едноставно име што често го слушаш во секојдневјето, а можеби дури и самиот го носиш – Матеј. Потонат во сопствениот свет, тој ја открива својата различност. Таа подразбира нов поглед во огледалото. А таму ќе ја најде Смртта во ново руво. Дали таа е неговиот спасител или џелат? Што значи смртта за Матеј, а што Овириум за Смртта? Најпосле, што ќе значи „Овириум“ за тебе?

Откопај ја легендата – оваа книга е твојата шанса да дознаеш.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Овириум – отаде смртта

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Агрон Усеини
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден


Слични продукти

На запад ништо ново

Секој војник останува жив благодарејќи на илјадници случајности.И секој војник верува и му се препуш..

Автор:

300 ден

Дневник од Гвантанамо

„Верзија на пеколот што го надминува Орвел, го надминува Кафка: постојана тортура пропишана од лекар..

Автор:

600 ден

Маслинката

Освежителна приказна што ќе ве оттргне од секојдневието и ќе ве облее со топлите зраци на Сонцето од..

Автор:

550 ден

Припитомување на кучката

Раскази за лудилото? Зар може да се каже нешто ново за лудилото по Едгар Алан По, Е. Т. А. Хофман, Л..

Автор:

340 ден

Ознаки: ovirium, otade smrtta, agron useini