Авантурата продолжува!

Кога Биг Бен, во Лондон, одеднаш престана да чука, Вилијам знаеше дека се подготвува нешто големо. И навистина! Се појавува мистериозниот агент на орбулаторот, со што започнува нова урнебесна авантура за Вилијам и за неговата најдобра другар­ка Ишја. Што сака агентот орбулатор од Вилијам? И што е всушност ‒ орбулатор? Страниците на Агентот на орбулаторот, третата книга од светски прославениот серијал за Вилијам Вентон се исполнети со длабоки и мрачни тајни и насекаде има нерешливи шифри. Боби Пирс се враќа во светот на Вентон и ни носи низа интересни пресврти, хумористички роботи и јунаци од разни возрасти и видови.

„Во својот серијал на авантуристички романи за деца Боби Пирс создаде интересен свет што се движи со брзина на светлината… Со години не сум прочитал толку забавен микс на роботска комедија, научна фантастика, авантуристички роман.“ – Верденс Ганг

„Боби Пирс толку динамично и визуелно ни го долову­ва дејствието што пред очите ви пролетува како филм. Ви­лијам Вентон без сомнение е најдобриот норвешки пандан на Хари Потер.“ – Бок 365с

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Агентот на орбулаторот

  • Издавачка куќа: Бата Прес
  • Автор: Боби Пирс
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден
  • 280 ден


Слични продукти

Матилда

“Видовме како госпоѓица Транчбул фаќа едно девојче за плетенките и ја фрла преку..

Автор:

280 ден 350 ден

Хари Потер и Пламениот пехар

Летниот распуст на Хари е незаборавен, за промена! Заедно со Визлиеви и Хермиона тој присуствува на ..

Автор:

760 ден 950 ден

Басни и бајки

Светот на овие хрватски бајки е необичен и прекрасен, а магичните фантазии на Мажураниќ се незаборав..

Автор:

240 ден 300 ден

Како да го смоташ својот дневник

Едно посебно издание за сите фанови на Ники Максвел. Вашето омилено смотано девојче е тука да ве под..

Автор:

159 ден 199 ден

Ознаки: agentot na orbulatorot, bobi pirs