Талкаше така дење и ноќе, преку седум гори и седум планини, за да стигне на крајот до куќата на Северко. Детето тропна на вратата, но Северко не беше дома, па тоа си седна на прагот да го почека. Одеднаш, нешто почна да фучи. Се се затресе. 

И ете ти го Северко, студен и намуртен!


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Вејко Северко

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Билјана С. Црвенковска, Катерина Николовска
  • Достапност: На залиха
  • 168 ден
  • 134 ден


Слични продукти

Исидора Мун оди на училиште

Мајка и е самовила, а татко и вампир, а таа е по малку од двете.Ја обожава ноќта, обожава лилјаци и ..

Автор:

232 ден 290 ден

Скелиг

"Скелиг" е една од најпопуларните книги за млади објавени во последната деценија. Замислен како моде..

Автор:

224 ден 280 ден

Волшебната обетка

Елиф не може добро да спие, бидејќи нејзините сиромашни родители не можат да си дозволат поголема ку..

Автор:

280 ден 350 ден

Малиот принц

Погледнат низ детските очи светот е енигма често драматична. Затоа Малиот принц не престанува да пос..

Автор:

120 ден 150 ден

Ознаки: vejko severko, biljana crvenkovska, katerina nikolovska