„Волшебната книга“ од Фатих Ердоган е една од најпознатите книги за деца во Турција, во поново време. Во книгата се раскажува за детскиот сон и за тоа како една волшебна книга може да помогне во активноста на децата и во спознанието на тоа дека децата мора да се трудат и сами да го остварат успехот, не потпирајќи се целосно на родителите, наставниците итн.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Волшебната книга

  • Издавачка куќа: Прозарт
  • Автор: Фатих Ердоган
  • Достапност: На залиха
  • 250 ден
  • 200 ден


Слични продукти

Си беше еднаш

Си беше еднаш една книга со 52 бајки од Ханс Кристијан Андерсен, Браќата Грим и Шарл Перо, по една з..

Автор:

1.032 ден 1.290 ден

Тајниот портал

Вилијам Вентон, момчето со генијален талент за одгатнување шифри, се соочува со нова закана!Откако п..

Автор:

280 ден 350 ден

Демонот од училишната библиотека

Некои книги кријат пораки од некој друг свет. Затоа нема да се чудиме кога ќе прочитаме дека во една..

Автор:

200 ден 250 ден

Вејко Северко

Талкаше така дење и ноќе, преку седум гори и седум планини, за да стигне на крајот до куќата на Севе..

Автор:

134 ден 168 ден

Ознаки: volsebnata kniga, fatih erdogan