Берке доби автомобил со педали како подарок од неговиот другар, автомеханичарот чичко Аднан. Подарокот изгледаше како обичен автомобил со педали и навистина беше обичен автомобил. Сè додека Берке не ја изговори својата желба под огромното дабово дрво во паркот…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Волшебниот автомобил

  • Издавачка куќа: Прозарт
  • Автор: Фатих Ердоган
  • Достапност: На залиха
  • 300 ден


Слични продукти

Како што милувате

„Целиот свет е сцена...“ Една од најцитираните реченици од Шекспир првпат се среќава во оваа драма. ..

Автор:

160 ден

Исидора Мун оди на училиште

Мајка и е самовила, а татко и вампир, а таа е по малку од двете.Ја обожава ноќта, обожава лилјаци и ..

Автор:

290 ден

Хари Потер и Реликвиите на смртта

Хари Потер го напушта домот на Дарслиеви на истиот начин како што и пристигна на Привет драјв бр. 4 ..

Автор:

950 ден

Хари Потер и Каменот на мудроста

Еден обичен ден во домот на Дарслиеви, на Привет драјв, бр. 4, стигнува писмо за момчето во креденец..

Автор:

650 ден

Ознаки: volsebniot avtomobil, fatih erdogan