Нашата прва љубов…

Никогаш не е лесно да се опише,

никогаш не е лесно да се зборува за неа, особено во нашата младост.


Најпознатиот турски современ писател за деца, Фатих Ердоган, прекрасно ги прикажува овие чувства и им помага на нашите млади читатели во процесот на разбирање на љубовта. Бестселер во Турција, со продадени 18.000 копии. Фатих Ердоган во 2017 е номиниран за најзначајната награда за детска литература во светот, „Астрид Линдгрен“.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ја сакам

  • Издавачка куќа: Прозарт
  • Автор: Фатих Ердоган
  • Достапност: На залиха
  • 250 ден


Слични продукти

Расказите на Денис

Она што за нас беа расказите со Зоки Поки, за децата од Русија беа „Расказите на Денис“. Една од нај..

Автор:

360 ден

Дневникот на едно смотано девојче 9

„Тотална катастрофа!!! Злобната девојка Мекензи го украде дневникот на Ники! Што ако им ги каже на с..

Автор:

250 ден

Исидора Мун оди на свадба

Исидора Мун е посебна бидејќи е поинаква.Мајка ù е самовила, татко ù е вампир, а таа е по малку од д..

Автор:

290 ден

Скелиг

"Скелиг" е една од најпопуларните книги за млади објавени во последната деценија. Замислен како моде..

Автор:

280 ден

Ознаки: ja sakam, fatih erdogan