Таа јунакиња што на сиромашните муштерии бесплатно им продаваше производи и потоа нивната сметка им ја пишуваше на богатите… Таа остроумничка што ги мешаше еден со друг пијалаците во бакалницата, обидувајќи се да пронајде уште поубав пијалак и да им го понуди на муштериите… Таа хуманитарка што на другарчињата им ги собра од раце празничните понадици за да им испрати помош на африканските деца… Таа исклучително забавна бакалска помошничка со ѓаволско добри идеи и страшна визионерка, што правеше скандал на секој чекор… Таа се стрча со полна брзина во трговскиот живот, и со сето свое искуство, подготви еден прекрасен водич за вас…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Бакалницата на дедо ми

  • Издавачка куќа: Прозарт
  • Автор: Шермин Јашар
  • Достапност: На залиха
  • 300 ден
  • 240 ден


Слични продукти

Исидора Мун оди на училиште

Мајка и е самовила, а татко и вампир, а таа е по малку од двете.Ја обожава ноќта, обожава лилјаци и ..

Автор:

232 ден 290 ден

Агата Одли : Тајниот клуч

Агата Одлоу е детективка откако знае за себе – само го чека првиот голем случај за решавање. А нема ..

Автор:

280 ден 350 ден

Хари Потер и Пламениот пехар

Летниот распуст на Хари е незаборавен, за промена! Заедно со Визлиеви и Хермиона тој присуствува на ..

Автор:

760 ден 950 ден

Демонот од училишната библиотека

Некои книги кријат пораки од некој друг свет. Затоа нема да се чудиме кога ќе прочитаме дека во една..

Автор:

200 ден 250 ден

Ознаки: bakalnicata na dedo mi, sermin jasar