Во бајките вештерките обично носат смешни црни шапки и наметки и јаваат на метли. Ама, ова не е бајка. Ова е за вистински вештерки. Најважното што треба да го знаеш за вистинските вештерки е следново. Слушај мошне внимателно. И никогаш не заборавај го ова што ќе го слушнеш. Вистинските вештерки се облекуваат во обични алишта и горе-долу се исти како обичните жени. Живеат во обични куќи и се занимаваат со обични работи...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Вештерки

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Роалд Дал
  • Достапност: На залиха
  • 290 ден


Слични продукти

Исидора Мун прави зимска магија

Мајка и е самовила, татко и е вампир, а таа е по малку од двете.Исидора обожава да си игра на снег, ..

Автор:

490 ден

Тајниот портал

Вилијам Вентон, момчето со генијален талент за одгатнување шифри, се соочува со нова закана!Откако п..

Автор:

350 ден

Принцезата и гоблинот

Принцезата Ирина живее осамен живот во еден замок, во див, непрооден и самотен планински предел.Еден..

Автор:

199 ден

Двата цара

Одеднаш, низ дрвјата здогледа една срна како трча. Тој го збодна коњот и почна да ја брка.Срнат..

Автор:

168 ден

Ознаки: vesterki, roald dal