Агата Одли

Нема за мене случај чуден...

Агата Одли е повторно во авантура со решавање на уште еден случај! Кога еден асистент во Националната галерија исчезнува, Агата започнува истрага и притоа открива многу поголем заговор одошто може да се замисли.

Придружете се во истрагата додека Агата се движи низ Лондон и оди директно во центарот на мистеријата...

Трета книга во оваа нова возбудлива супердетективска едиција!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Агата Одли : Сребрената змија

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Лина Џонс
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден
  • 280 ден


Слични продукти

Радосница - Сина панделка

Посебни мигови, први, единствени и неповторливи искуства.... Сината панделка е посветена на ваш..

Автор:

232 ден 290 ден

Готвачките авантури на Белиот Мечок

Белиот мечок со шест шепи живее во Беарвил, веднаш до Северниот пол. Неговиот татко е мечокот филозо..

Автор:

400 ден 500 ден

Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња 2

Оваа неверојатна книга им покажува на девојчињата дека можат да бидат сè што сакаат.“ – Мелинда..

Автор:

632 ден 790 ден

Тутанкамон

Како беше да се расте во кралската палата во древниот Египет и да се стане цар – фараон! На деветгод..

Автор:

480 ден 600 ден

Ознаки: agata odli, srebrenata zmija, lina djons