Овој возбудлив роман е сместен во бел епок, париското златно време на убавината и бонвиваните, апсинтот, разузданите забави и љубовните авантури, на уметниците и на нивните модели. Но зад позлатените кулиси на париската Опера се крие свет на сиромаштијата и гладот, зависта, љубомората и амбицијата.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Девојките од платната

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Кејти Мери Бјукенан
  • Достапност: На залиха
  • 480 ден


Слични продукти

Среќа е да пијам чај со тебе

Атикус Крафтсмен, млад британски џентлмен кој работи во семејната издавачка куќа и голем љубител на ..

Автор:

450 ден

Работите што не можеме да ги кажеме

Во 1942 година за време на Втората Светска војна во Полска, Томаш ја запроси Алина. Од тогаш таа го ..

Автор:

490 ден

Мајка од магла

Млада девојка од село од Прилепско, намачена од работа, сонува за подобар живот во главниот град, ка..

Автор:

320 ден

Јужњакот со сини очи

Запознајте го јужњакот со сини очи: Неговото име е Харди Кејтс. Тој е успешен милионер, кој всушност..

Автор:

420 ден

Ознаки: devojkite od platnata, kejti meri bjukenan