Берлин, 1930 година. За време на војната, Софи и нејзиниот маж кој е научник се принудени да „играат“ според правилата на Хитлер. Само поради брилијантниот ум на Јирген, тие живеат во замок со слуги и дадилки, нивната љубов цвета, но сепак, не се среќни.

По дваесет години, животот во целост им се менува. Јирген станува најистакнат научник, но Софи се уморува да ја игра „играта”, која не е по нејзина волја. Таа сака да живее поразличен живот од оној што ѝ е наметнат, живот кој може да ги стави нивните животи во опасност… Дали вреди да го ризикува својот живот и животот на нејзините најмили, само за да ја постигне целта?

Срцепарателна приказна за љубовта, семејството и за изборите што луѓето ги прават кога се најслаби.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Германската жена

  • 550 ден


Слични продукти

Вистинскиот живот

Книгата ги истражува мрачните вистини за растењето во дом исполнет со насилство и страв, како и посл..

Автор:

300 ден

9 - ти Ноември

„Ова е љубовна приказна за едно типче (јас) и една девојка (Фалон). Мислам… Може ли да се смета за љ..

Автор:

380 ден

Семејството на горниот кат

Роман на Лиса Џул, бестселер автор на „Њујорк тајмс“, приказна за минатото на едно семејство, ч..

Автор:

490 ден

Ова завршува со нас

Понекогаш, оние што најмногу ги сакаме се тие што најмногу нѐ повредуваат.Лили Блум немала лесно дет..

Автор:

400 ден

Ознаки: germanskata zena, keli rimer