Сибила е самохрана мајка на три деца во туѓа ориентална држава, во свет кој колку што е убав, толку е и опасен. Но, таа не се плаши од никој што ќе ѝ застане на патот и ги урива сите норми и предрасуди на народот: го остава минатото зад себе и се посветува на својата кариера – станува магнат во бизнисот.

И покрај дваесетте години поминати во Мароко, Сибила не сака да се врати во Англија. Таа сфаќа дека има нешто толку длабоко што ја поврзува за овој ориентален свет без кого не може да живее – љубовта. Но, дали љубовта и кариерата можат заедно да одат рака под рака?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пустинска роза

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Џулија Дросен
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Љубовни неврони

Што би направила Марија Кири ако…Би Кенигсвасер живее според едноставен принцип: што би направила Ма..

Автор:

500 ден

Се што заборавила Алиса

Алиса Лав има дваесет и девет години, лудо е вљубена во сопругот и наскоро треба да стане мајка.&nbs..

Автор:

550 ден

Писмото на госпоѓа Вилма

Секое семејство крие свои тајни. Меѓутоа, некои, е подобро да останат закопани. Ова е роман за тајни..

Автор:

450 ден

Љубов и приврзаност

Животот на Хариет Свифт се одвива токму онака како што таа си го замислила; има успешна кариера, соп..

Автор:

450 ден

Ознаки: pustinska roza, djulija drosen