Борџии се стара шпанска лоза, која успева во ренесансна Италија да стане најмоќното и најкорумпирано семејство, претворајќи го Рим во вистинско змијско гнездо.

Овој историски роман ги осветлува најтемните семејни тајни поврзани со папата Александар VI и неговите деца Чезаре и Лукреција - тоа е еден смртоносен вител што ги позема и ги проголтува сите невини кои ќе му се најдат на патот. Во него се испреплетени инцестот, сексуалната страст, отровите, комплицираните политички интриги, поривот за поголема верска, економска и воена моќ...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Невеста во Борџии

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Џин Калогридис
  • Достапност: На залиха
  • 550 ден


Слични продукти

Од сирак до ѕвезда

„Повеќето мажи ја оценуваат жената според тоа колку повеќе ги повредила, а не според тоа колку ги ус..

Автор:

459 ден

Сите цвеќиња во Париз

Две жени се поврзани низ времето во градот Париз, поврзани со мистериозен дневник и шокантни тајни к..

Автор:

420 ден

Приказни полни со надеж

"Тетовирачот од Аушвиц" е една од најпродаваните книги на 21-от век. Сега, во најновата кн..

Автор:

450 ден

Мементо за Истанбул

Каков воодушевувачки и брзочитачки детективски роман од перото на турскиот Агата Кристи.Мртво тело с..

Автор:

500 ден

Ознаки: nevesta vo bordjii, djin kalogridis