Најубава меѓу убавите… Опасна и моќна… со нејзиниот стратешки ум создава најголема империја и станува легендарна кралица.

XI век, Северна Африка. Во обид да ја промени својата судбина, Зејнеб измислува лажно пророштво: дека е предодредена да се омажи за човек кој ќе создаде империја. Иако планот не ѝ успева, таа не се откажува. Убавината, интелигенцијата и амбициозноста ја доведуваат до четири брака – секој еден од нив ѝ го подига статусот сè повисоко.

Кога Зејнеб се мажи за Јусуф, тој ги прифаќа нејзините стратешки вештини кои се подобри и од неговите најдобри генерали и заедно создаваат империја. Таа станува легендарна кралица каква што никогаш немало. Кога конечно нејзината жед за моќ е задоволена, нејзиниот очај и потреба да биде сакана прават да стане најопасен ривал за жените во животот на Јусуф…

Може ли Зејнеб да ја најде љубовта по која копнее? Што ќе се случи со империјата која таа ја создаде? Дали судбината на големата кралица ќе биде уништена од една навидум безначајна жена?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ниту една како неа

  • 460 ден


Слични продукти

Последна желба

1996 е годината која менува сѐ за Меги. Кога на шеснаесет години ја праќаат да живее со тетка која е..

Автор:

550 ден

Раскажувачот од Казабланка

Мароко, 1941 год.Франција е падната под нацистичка окупација, дванаесетгодишната Џози бега со своето..

Автор:

520 ден

Меден месец

Што сè може да се случи за време на медениот месец кога одиш со твојот најголем непријател ..

Автор:

490 ден

Кралство од соништата

ТОЈ Е МОЌЕН, АРОГАНТЕН И СТРАШЕН. ТОЈ Е НЕЈЗИНИОТ НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ…Ројс Вестморленд, познат како ..

Автор:

400 ден

Ознаки: nitu edna kako nea, adi