Десетина години откако е затворен најголемиот полициски случај во историјата на Италија, злото повторно чука на врата.

Две години Калин е сокриен под таен идентитет во Лугано со своето семејство. Тој е четириесетгодишен оперативец од тајната полиција на Италија, кој повторно е активиран откако е пронајдено безживотното тело на неговиот поранешен шеф во пензија, Флорини. Покрај обесеното тело е оставена порака, а неговото име се наоѓа на неа. Сега мора да балансира помеѓу семејството и темните опасности кои демнат од минатото.

Жедта за одмазда на убиецот е посилна од сè. Калин, заедно со агентот Џенаро, се впуштаат во комплексна истрага и навлегуваат во врзоп кој се обидуваат да го одмотаат и да го откријат серискиот убиец кој брутално убива невини жртви во Бергамо. Тој не само што остава иста порака по секое грозоморно дело туку изгледа како секогаш да е еден чекор пред нив…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Сиракот од Бергамо

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Петар Стојановски
  • Достапност: На залиха
  • 400 ден


Слични продукти

Дете 44

Кога стравот го замолчува целиот народ, еден човек мора да ја каже вистината.Во Советскиот Сојуз на ..

Автор:

420 ден

Тајниот говор

Том Роб Смит, авторот на "Дете 44", ни се враќа со напнат, неизвесен, нов трилер: приказна во која г..

Автор:

490 ден

Совршената дадилка

Кога Мирјам одлучува да почне да работи наместо да остане домаќинка, таа и нејзиниот сопруг бараат с..

Автор:

300 ден

Кодот на Да Винчи

Мега-бестселерот на Ден Браун сега е достапен за новата генерација на читатели. Оваа адаптација е со..

Автор:

600 ден

Ознаки: sirakot od bergamo, petar stojanovski