Шеснаестгодишната Џени Линд е киднапирана сред бел ден додека се враќа од училиште. Однесена е во запуштена куќа, каде што таа и другите киднапирани девојки се соочуваат со ужаси што ги надминуваат нивните најлоши кошмари. Иако очајно сакаат да избегаат, нивниот чувар го спречува секој можен обид за бегство. Времето минува, исчезнувањето на тинејџерката паѓа во заборав, па дури и нејзините родители повеќе не се надеваат на добри вести.

Пет години подоцна, телото на Џени е пронајдено обесено на игралиште. Нема докази, само еден сведок – маж кој не се сеќава што точно видел. Почнуваат да се појавуваат тела на млади девојки убиени на најсурови начини. Комесарот Јона Лина е единствениот што се сомнева дека сите убиства носат ист потпис и ги крши процедурите за да се обиде да го пронајде и запре крвожедниот психопат скриен зад невина маска.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Човекот од огледалото

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Лаш Кеплер
  • Достапност: На залиха
  • 630 ден


Слични продукти

Некој близок

Тие знаат кој е виновникот. Можеби само потсвесно. Но сепак знаат...Кога осумгодишната Дејзи Мејсон ..

Автор:

420 ден

Заколната на молк

Некои вистини се толку ужасни, што е подобро никогаш да не се разоткријат… Некои злосторства се прем..

Автор:

490 ден

Најди ме

Рени е четиригодишно девојче и ќерка на сериски убиец. Нејзиниот татко ја користи како мамка: таа гл..

Автор:

450 ден

Пред таа да исчезне

Една обична жена нема да дозволи ништо да ја запре да ги пронајде исчезнатите луѓе кои остатокот од ..

Автор:

550 ден

Ознаки: covekot od ogledaloto, las kepler