Како може некој кој е мртов четириесет години да е киднапиран и да крвави?

Поранешниот инспектор Унаи (Кракен), добива анонимен повик кој го менува она што тој мисли дека го знае за неговото семејно минато. Тој има само една недела да ја пронајде легендарната Црна книга – ексклузивна библиофилска скапоценост. Ако не успее, мајка му која со децении почива на гробиштата ќе умре.

Како е можно тоа?

Кракен е во трка со времето. Тој го следи најважниот крими-профил во неговиот живот, оној кој може засекогаш да му го промени минатото. Што ако неговата мајка е најдобриот фалсификатор на антички книги во историјата – што тој би презел?

Книга која ќе ве воведе во светот на библиофилијата и ќе ве држи во неизвесност од првата, па сè до последната страница.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Црната книга

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Ева Гарсија Саенц
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Дете 44

Кога стравот го замолчува целиот народ, еден човек мора да ја каже вистината.Во Советскиот Сојуз на ..

Автор:

420 ден

Пеколен меден месец

Во науката го нарекуваат енергија. Во религијата – верба. Лаички е ‚‚вајб‘‘ или атмосфера. Шесто сет..

Автор:

400 ден

Големи мали лаги

Училиштето Пириви е мало, прекрасно основно школо во близина на плажа каде децата учат дека насилств..

Автор:

400 ден

Викендичка со базен

Кога лекувањето на познатиот актер Ралф Мајер ќе тргне во погрешна насока и тој умира, доктор Марк С..

Автор:

400 ден

Ознаки: crnata kniga, eva garsija saenc