Таа мислеше дека е сама…

Вајли го остава своето семејството и се сели во изолирана куќа во шума. Иако надвор беснее бура, таа наоѓа спокој покрај топлиот оган и целосната тишина.

Но, кога наеднаш надвор зафаќа силно невреме, светлата во куќата се исклучуваат и почнуваат да се случуваат чудни работи: надвор во темнината таа гледа мало дете или пак, така ѝ се причинува? Откако ќе го внесе детето внатре, таа наоѓа жена која е спремна да ја повреди… Дали нејзиниот ум си поигрува со неа или пак, тие навистина постојат?

Напнат клаустофобичен трилер полн со пресврти, кој ќе ве натера да го задржите воздухот што го дишете додека ги вртите страниците.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Гостин во ноќта

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Хедер Гуденкауф
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Мрежата на злото

Детективката Џесика Ниеми решава нов случај: Лиза Јамамото, една од најуспешните инфлуенсери во Финс..

Автор:

490 ден

Лавиринт на духовите 1 дел

Барселона 1938 г. Една мартовска вечер по подолго отсуство, Фермин Ромеро де Торес се враќа во Барсе..

Автор:

450 ден

Заколната на молк

Некои вистини се толку ужасни, што е подобро никогаш да не се разоткријат… Некои злосторства се прем..

Автор:

490 ден

Мајски рози

Прија е млада девојка која е мета на сериски убиец, истиот кој ја убил нејзината сестра пред неколку..

Автор:

460 ден

Ознаки: gostin vo nokjta, geder gudenkauf