Неодолив полицаец заведува девојки кои набрзо стануваат главни улоги во неговите изопачени игри.

Тој има сè поголем број на обожаватели кои се спремни да убијат за него.

Тој е убиец кој ја остава својата ДНК на неговите жртви, ја обележува својата територија како куче, но, сепак, останува недопирлив. Кејт е надежна инспекторка која успева да го фати најозлогласeниот убиец наречен „Канибалот“. Но, наместо таа да биде наградена, таа е разрешена. Нејзината најголема победа се претвора во најголем кошмар. Таа е трауматизирана, изневерена и јавно осудувана. Нејзината кариера завршува со скандал.

По петнаесет години, Кејт работи како професорка по криминaлистика на универзитет. Но, и покрај тоа што таа сè уште е прогонувана од нејзиното мрачно минато, нејзиниот триумф е светлината која секогаш доминира над темнината.

Трилер кој брзо се чита, а тешко се спушта.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Канибалот

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Роберт Бриндза
  • Достапност: На залиха
  • 530 ден
  • 424 ден


Слични продукти

Те набљудувам

Јас навистина не треба да ги прислушувам разговорите на другите луѓе. Но, невозможно е да не ги слуш..

Автор:

392 ден 490 ден

Шума на спомените

Застрашувачки трилер за грабната девојка, момче кое може да ја спаси и фаталната игра на измама и пр..

Автор:

360 ден 450 ден

Враќањето на Шерлок Холмс

НАЈПОЗНАТИОТ ДЕТЕКТИВ НА СИТЕ ВРЕМИЊАЕден и единствен, Шерлок Холмс сензационално се враќа од мртвит..

Автор:

320 ден 400 ден

Ефектот на Марко

Функционер на висока позиција во финансиски нестабилна банка врши проневера со средства наменети за ..

Автор:

440 ден 550 ден

Ознаки: kanibalot, robert brindza