Понекогаш растењето значи соочување со сопствените демони.

Синот на една самохрана мајка, Џејми Конклин, сака обично детство. Но, тој не е обично дете. Роден со натприродна способност, за која мајка му му вели да ја чува во тајност, Џејми може да го види она што никој не може да го види и да го дознае она што никој друг не може да го дознае. Цената на користењето на оваа способност е повисока од она што тој може да си го замисли – и Џејми го открива тоа кога детективка од њујоршката полиција ќе го вовлече во потрага по убиец, кој се заканува да нападне од зад гробот.

„Подоцна“ е најдоброто од Стивен Кинг, застрашувачка и емотивна приказна за изгубената невиност и предизвиците што го тестираат нашето чувство за добро и погрешно. Со ехо од неговиот класик „Тоа“, овој роман е моќно и незаборавно истражување на она што е потребно за спротивставување на злото со сите негови лица.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Подоцна

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Стивен Кинг
  • Достапност: На залиха
  • 390 ден


Слични продукти

Пред таа да исчезне

Една обична жена нема да дозволи ништо да ја запре да ги пронајде исчезнатите луѓе кои остатокот од ..

Автор:

550 ден

Манипулант

Телефонот го буди Карл Морк од утринската дремка во подрумот од полицискиот штаб. Повикот е од колег..

Автор:

550 ден

Надвор од контрола (амок)

Себастијан Фицек, германскиот крал на трилерот, загосподарува со етерот со својот нов потресен и зас..

Автор:

590 ден

Човекот од огледалото

Шеснаестгодишната Џени Линд е киднапирана сред бел ден додека се враќа од училиште. Однесена е во за..

Автор:

630 ден

Ознаки: podocna, stiven king