Теди Крачер ја освоил наградата Наставник на годината на престижната академија „Белмонт“, училиште за најдобрите и најталентираните. Тој вели дека неговата сопруга не може да биде погорда – иако никој не ја видел подолго време. Теди не може да се заморува со смртта на мајката на една ученичка што сè повеќе личи на убиство, ниту, пак, со еден ученик кој сè подлабоко копа во неговиот личен живот. Главен фокус му е да ги турка овие деца до нивниот максимален академски потенцијал. Сè што сака е неговите колеги – и бескрајно наметливите родители – да му се тргнат од патот. Понекогаш е лошо што извонредноста доаѓа по многу висока цена...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

За ваше добро

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Саманта Даунинг
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Враќањето на Шерлок Холмс

НАЈПОЗНАТИОТ ДЕТЕКТИВ НА СИТЕ ВРЕМИЊАЕден и единствен, Шерлок Холмс сензационално се враќа од мртвит..

Автор:

400 ден

Жед

Една жена е најдена мртва во нејзиниот стан, со прегризан врат, по состанокот договорен на Интернет...

Автор:

500 ден

Прекрасен труп

Роман во кој е прикажана морничава и канибалистичка иднина на светот.Поради вирус што ги напаѓа живо..

Автор:

350 ден

Лузна

Една љубовна приказна. Една загадочна лузна на образот. Многу лаги. Дали навистина добро ја познават..

Автор:

450 ден

Ознаки: za vase dobro, samanta dauning