Таа е убиец кој ги поминува сите полиграфи на ФБИ и станува специјална агентка.

Во семејството на Мерси се случува шокантна трагедија која ѝ го распарчува животот. По трагедијата, оставена сама на себе, таа неволно го напушта својот дом во руралното подрачје Орлово гнездо – Орегон и се сели во урбан град, каде што станува најквалификувана специјална ФБИ агентка.

По петнаесет години судбината повторно ја враќа во родното место право во амбис: да ја заврши работата којашто ја започна пред да го напушти малото место кое крие големи тајни. Менталните слики се судираат со логиката. Испратена од ФБИ, сега таа има задача да ја одгатне мистеријата која натежнува со години: да го пронајде предаторот кој локалното население го нарекува ‘Пештерски човек’ – убиецот кој ги крши огледалата во домовите на жртвите и им го собира оружјето…

Таа таму се сретнува со шефот на полицијата Труман, чијшто чичко беше последна жртва на убиецот. Иако таа очајно се обидува да ја сокрие вистината, шефот на полицијата ја скенира психата на Мерси. Ако таа само малку му дозволи да ѝ се приближи, тој ќе ја дознае нејзината тајна и можеби таа нема да може да ги преживее последиците…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Милостива смрт

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Кендра Елиот
  • Достапност: На залиха
  • 480 ден


Слични продукти

Оддел Д

Студентката на медицински факултет Ејми Бренер треба да ја помине ноќта во заклучен психијатриски од..

Автор:

520 ден

Совршената дадилка

Кога Мирјам одлучува да почне да работи наместо да остане домаќинка, таа и нејзиниот сопруг бараат с..

Автор:

300 ден

Шепни ми нешто

Таа и нејзината другарка којашто ја има измислено се неразделни. Но, дали таа е жената која ја води ..

Автор:

480 ден

Седум лаги

Сè започна со само една мала лага... Но никогаш не завршува тука. Eдна лага води кон друга..

Автор:

490 ден

Ознаки: milostiva smrt, kendra eliot