Неговата сопруга е мртва, но тој зборува со неa! Дали тој има шизофренија или пак е реалност? Експлозивен трилер со интензитет кој топи неврони.

Една дождлива ноќ автомобилот на Дилан излета од патот во надојдената река. Додека тој се бори да излезе на брегот, неговата прекрасна сопруга се дави. Таа кобна ноќ остава длабоки трауматски последици врз Дилан и го менува неговиот живот од корен. Тој повеќе не е човекот што некогаш бил – доживува ненадејни чудни визии. Повеќе не знае што е реалност, а што проекција на неговиот ум. И колку повеќе се плаши дека го губи паметот, толку повеќе е изненаден од самиот себе.

Кога случајно наидува на една личност која тврди дека е негов психијатар, а тој нејзин пациент кој своеволно е подложен на индивидуална хипнотерапија изградена врз основ на секој негов избор – добар или лош, тој е запрепастен. Преку оваа терапија, тој добива можност која веднаш ја прифаќа – да го врати сеќавањето или пак целосно да се изгуби во светот кој нуди бесконечни можности...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Бесконечен

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Брајан Фримен
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Островот Сахалин

Северна Кореја прва го зададе ударот, а САД не го остави ударот без одговор, така што избувна Третат..

Автор:

430 ден

Крикот на ластовицата

Книгата го поставува прашањето: Дали е поопасен сериски убиец што убива педофили или е поопасен чове..

Автор:

500 ден

Срца од цимет

Колку далеку можеш да ги закопаш своите тајни? И да ја скриеш тагата? Колку долго може да се извлече..

Автор:

400 ден

Златната топка и други раскази

Дали се работи за гест на добра волја или, пак, злобна замка што го намамува Руперт Сент Винсент и н..

Автор:

380 ден

Ознаки: beskonecen, brajan frimen