„Ние сме една круна. Неговата тежина е моја, а мојата е и негова…“

Во 1761, еден сончев септемвриски ден, еден крал и една кралица се сретнуваат за првпат. И се венчаваат во рок од неколку часа.

Родена како германска принцеза, Шарлота е прекрасна, тврдоглава и крајно интелигентна… а тоа не се баш особините кои Палатата ги посакува за сопругата на младиот крал Џорџ III. Но нејзиниот оган и независност се токму она што е потребно, бидејќи Џорџ има тајни… тајни со потенцијал да ги разнишаат темелите на монархијата.

Втурната во новата улога на кралица, Шарлота мора да се запознае со правилата и политиките додека истовремено си го штити срцето, бидејќи се вљубува во кралот, дури и покрај тоа што тој ја оттурнува од себе. А пред сѐ мора да научи да владее и да разбере дека ѝ е дадена моќ да направи огромни промени во општеството. Таа мора да се бори – за себе, за својот сопруг и за сите кои бараат помош и водство од неа. Затоа што таа никогаш повеќе нема да биде само Шарлота. Мора да ја следи својата судбина… како кралицата Шарлота.

Незаборавна романса од моќното дуо, напишана ексклузивно за Нетфликс.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Кралицата Шарлота

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Џулија Квин, Шонда Рајмс
  • Достапност: На залиха
  • 520 ден
  • 416 ден


Слични продукти

Фустанот и Светец

„Фустанот“ и „Светец“ се две кратки приказни од легендарната Колин Хувер, која неуморно твори бидејќ..

Автор:

280 ден 350 ден

Овој човек - посветен

Џеси е посесивен кон својата сопруга Ава, затоа што ја сака со секоја клетка од своето битие…Живот н..

Автор:

520 ден 650 ден

Љубовно романче

Една писателка на романси, која повеќе не верува во љубов и еден писател на сериозни книжевни дела, ..

Автор:

336 ден 420 ден

Доаѓа сонцето

Еден поглед, еден разговор, еден викенд и тој знае кога сака. Но, Миа Симпсон не е слободна да ..

Автор:

360 ден 450 ден

Ознаки: kralicata sarlota, djulija kvin, sonda rajms