Конфликтот помеѓу мене и Вестон Локвуд започна на олтарот. Само што, никој од нас не присуствуваше на свадбата, заветите беа дадени декади пред ние двајцата да се родиме.

Нашите дедовци биле најдобри пријатели и бизнис партнери, сѐ до свадбата на дедо ми – кога неговата несудена невеста соопштила дека не може да се омажи за него, бидејќи била вљубена и во дедото на Вестон.

Двајцата мажи со години војувале за Грејс, која пак истовремено била нивната трета бизнис партнерка. Но на крајот, ниеден од нив не успеал да ѝ го украде срцето од другиот. Па така секој од нив си фатил на своја страна. Нашите дедовци се ожениле за други жени, а двајцата мажи станале најголемите бизнис ривали во историјата. Нашите татковци ја продолжиле семејната традиција на војување. Потоа ја продолживме и јас и Вестон.

Но со смртта на жената со која започнало сѐ, нашите дедовци неочекувано станаа сопственици на еден од највредните хотели во светот и јас заглавив со човекот кој сум родена да го мразам. И не е проблем да го мразам, па нашите семејства си вадат очи цел живот. Има само еден малечок проблем. Секојпат кога јас и Вестон се караме, некако завршуваме во кревет.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ривалите

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Вај Киленд
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден
  • 360 ден


Слични продукти

Овој човек - опсесија

Ава стана поинаква од жените кои се обидоа, но не успеаја. Никој не се надеваше дека недопирливиот Џ..

Автор:

520 ден 650 ден

Последната годишнина

Софи Ханивел отсекогаш се прашувала дали згрешила кога го оставила Томас Гордон. Бил совршен, но на ..

Автор:

392 ден 490 ден

Последното писмо

Едно последно писмо. Неговата последна желба. Оди и биди со неа…Бек,Ако го читаш ова… го знаеш она з..

Автор:

472 ден 590 ден

Фустанот и Светец

„Фустанот“ и „Светец“ се две кратки приказни од легендарната Колин Хувер, која неуморно твори бидејќ..

Автор:

280 ден 350 ден

Ознаки: rivalite, vaj kilend