Џеси е посесивен кон својата сопруга Ава, затоа што ја сака со секоја клетка од своето битие…

Живот на Џеси е совршен, иако тој е во поодминати години, тој сè уште е маж кому ниту една жена не може да му одолее. Но, совршениот свет на Џеси се распаѓа кога Ава доживува сообраќајна несреќа и се здобива со повреди на главата. И кога само Џеси ќе помисли дека Ава закрепнува, неговиот кошмар штотуку започнува: неговата сопруга не може да се сети на последните шеснаесет години, нејзиниот сопруг за неа е само странец.

Сега Џеси мора да направи сè што е во негова моќ за да ѝ ги врати старите спомени на Ава што некогаш заедно ги имаа и да направи таа повторно страсно и лудо да се заљуби во него.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Овој човек - посветен

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Џоди Елен Малпас
  • Достапност: На залиха
  • 650 ден
  • 520 ден


Слични продукти

Бадникова вечер во Фрајдеј Харбор

На едно мало девојченце му е потребно семејство...Една лоша дождлива вечер, шестгодишната Холи го из..

Автор:

312 ден 390 ден

Наслада

„Наслада“ e роман на полската авторка Марта Ѓидо награден со Наградата за литература на ЕУ во 2019 г..

Автор:

200 ден 250 ден

Девојката која ја бркаше месечината

Ова е приказна полна со слатка магија, приказна во која две изгубени девојки го наоѓаат своето место..

Автор:

304 ден 380 ден

Крај за паметење

Офелија Бишоп е вљубена тинејџерка. Таа и младиот Кајл Кимптон заминуваат во Холивуд, заедно да ги о..

Автор:

344 ден 430 ден

Ознаки: ovoj covek posveten, djodi elen malpas