• Владеење со себеси

Владеењето со себеси ја подразбира моќта да се постигне најмногу и најдоброто од себе, а искористувањето на оваа моќ, всушност, ја претставува вистинската цел на самоконтролата. Само животот кој се живее со владеење со себеси е вреден за живеење. Човекот е создаден за достигнувања – тоа е целта на неговиот живот. За да ја постигне оваа цел, мора постојано да напредува во владеењето со самиот себе. Оваа книга ќе ве натера да се вратите еден чекор наназад, да размислите за својот живот, да ја разберете моќта на волјата, моќта на самоконтролата и самопочитувањето. Постигнете го најдоброто од себе и инспирирајте ги другите!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Владеење со себеси

  • Издавачка куќа: Ѓурѓа
  • Автор: Кристијан Д. Ларсон
  • Достапност: На залиха
  • 300 ден
  • 255 ден


Слични продукти

Школа за извонредност

Школа за извонредност

Кога поради сериозна повреда останува без работа и практично живее на каучот на сестра му, познатиот..

Автор:

357 ден 420 ден

Тајната врата на успехот

Тајната врата на успехот

Разликата меѓу успешните и неуспешните луѓе е во познавањето на начинот на кој се стигнува до целта...

Автор:

213 ден 250 ден

Интерперсонални комуникациски вештини

Интерперсонални комуникациски вештини

Со добра комуникација можеме да постигнеме сè. Комуникацијата е размена на пораки меѓу луѓето. Тоа е..

Автор:

298 ден 350 ден

Магијата на големите соништа

Магијата на големите соништа

Поставете си високи цели... а потоа надминете ги!Над шест милиони луѓе низ светот си го подобрија жи..

Автор:

383 ден 450 ден

Ознаки: vladeenje so sebesi, kristijan larson