• Твојот поглед, Чо-Чо-Сан

Во украинскиот град Ужгород, пијан судија на пешачки премин прегазува млада жена и очекувано, поминува без последици и без казна.

Но, сопругот на жртвата не спаѓа во луѓето што некој може да ги поткупи или да ги заплаши. Ако треба, ќе изгуби сѐ, но нема да му дозволи на корумпираниот систем да го затвори случајот. Целта ќе ја постигне само ако го убие судијата, ако го погледне в очи додека умира и ако потоа им раскаже на медиумите дека тоа го направил за да го промени системот и целото општество.

Но дали навистина поделбата на добро и зло е толку еднозначна? Одговорот на последново прашање читателот ќе треба да го чека до самиот крај на овој прекрасен психолошки трилер...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Твојот поглед, Чо-Чо-Сан

  • Издавачка куќа: Муза
  • Автор: Андриј Љубка
  • Достапност: На залиха
  • 340 ден


Слични продукти

Едем

Едем

Напишан во 1958 година, „Едем“ ја отвора зрелата епоха во творештвото на Лем од жанрот на научната ф..

Автор:

350 ден

Новогодишна ноќ

Новогодишна ноќ

Едно среќно семејство, по многу години престој во Германија, за Нова година се враќа во Македонија, ..

Автор:

300 ден

Снежана мора да умре

Снежана мора да умре

Десет години поминати во затвор поради убиството на Лаура Вагнер и Штефани Шнебергер, Тобијас Сартор..

Автор:

490 ден

Умри двапати

Умри двапати

Детективката Џејн Рицоли и патологот Мора Ајлс истражуваат бизарно убиство во Бостон. Пронајден е ма..

Автор:

490 ден

Ознаки: tvojot pogled co co san, andrij ljubka