• Првиот универзитетски ден на мојата ќерка

Универзитетскиот професор Иван Коваленко е среќно оженет со богатата сопруга Јулија, живее на една од најубавите улици во својот омилен град, има работа која не би ја менувал за ништо на светот, кариерата му е во подем, ужива во сопствените предавања и во амбиентот на работното место. Еден ден на испит кај професорот доаѓа студентка со фалсификуван потпис во индексот. Тука започнуваат турбуленциите од чијашто разрешница ќе зависи сѐ во животот на професорот. Оценка на Goodreads: 4,76

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Првиот универзитетски ден на мојата ќерка

  • Издавачка куќа: Муза
  • Автор: Игор Станојоски
  • Достапност: На залиха
  • 320 ден


Слични продукти

Изгубената ќерка

Изгубената ќерка

Дали би се оддалечиле од сопственото дете само за да му овозможите спокоен живот? Кога срцето н..

Автор:

470 ден

Госпоѓица Коко и мирисот на љубовта

Госпоѓица Коко и мирисот на љубовта

Париз, 1919 година. Коко Шанел успева да подигне успешна модна куќа. Но, по сообраќајната несреќа на..

Автор:

490 ден

Јас пред тебе

Јас пред тебе

Љубовна приказна за новата генерација."Јас пред тебе" е роман за животот на двајца млади луѓе. Роман..

Автор:

450 ден

Соловјов и Ларионов

Соловјов и Ларионов

Соловјов е млад историчар што доаѓа во Санкт Петербург да ја истражува личноста на генералот на Бела..

Автор:

300 ден

Ознаки: prviot univerzitetski den na mojata kjerka, igor stanojoski