• Ноември

Драматична приказна за едно обично семејство, кое една ноемвриска ноќ е разделено од големата историја. Марија Хајна е приведена за време на демонстрациите против власта и осудена на дваесет години затвор. Знае дека нема да ги види своите деца како растат, а во живот ја одржуваат само писмата. Паралелно со нејзината приказна се одвива и приказната за девојчето Магдалена, кое е одземено од родителите и сместено во „санаториум“. Нивните приказни еден ден ќе се сретнат, но сосема поинаку од начинот на кој тие очекуваат и копнеат...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ноември

  • Издавачка куќа: Муза
  • Автор: Алена Морнштајнова
  • Достапност: На залиха
  • 360 ден


Слични продукти

Американска прашина

Американска прашина

Лидија Перез живее во мексиканскиот град Акапулко, со синот Лука и сопругот кој е новинар. Иако знае..

Автор:

500 ден

Милева Ајнштајн, теорија на тагата

Милева Ајнштајн, теорија на тагата

Кога, тукушто стигната со своите синови во Берлин, каде што нејзиниот сопруг, најславниот научник на..

Автор:

300 ден

Чест

Чест

Две сестри близначки се раѓаат во едно традиционално курдско село, во кое најголемиот чеиз на жената..

Автор:

450 ден

Анатомија на скандалот

Анатомија на скандалот

#1 Најгледана серија на НЕТФЛИКССопруга. Љубовница. Политика. Моќ. Лаги.Софи Вајтхаус има прекрасен ..

Автор:

500 ден

Ознаки: noemvri, alena mornstajnova