• Мраз во пламенот

Дебитантскиот роман на Е. Н. Веровска претставува вистинско богатство на македонската книжевност за млади, која се чини дека има голем недостиг на книги токму за возраста на која најмногу одговара "Мраз во пламенот", за т.н. млади возрасни. Срдечно им го препорачуваме овој роман на сите љубители на "Господар на прстените".

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Мраз во пламенот

  • Издавачка куќа: Муза
  • Автор: Е. Н. Веровска
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден


Слични продукти

Приказни од Мјаукедонија

Приказни од Мјаукедонија

„Приказни од Мјаукедонија“ е прво дело на младата и талентирана мачка Емилија Џамбазова-Бавчанска. Т..

Автор:

350 ден

Се помалку човек

Се помалку човек

Мојот живот беше исполнет со срам. Не можам ни да претпоставам како изгледа да се живее животот на ч..

Автор:

250 ден

Седумте

Седумте

„'Седумте' е дело кое нема да ве однесе само на падините и на врвовите на далечните, за повеќето од ..

Автор:

450 ден

Постара, но подобра, сепак постара

Постара, но подобра, сепак постара

Со разиграна духовитост, светски совети и умешни забелешки, авторките на бестселерот "Како да бидеш ..

Автор:

700 ден

Ознаки: mraz vo plamenot, verovska