• Врани

Во крошната на стариот брест се создава едно семејство врани, кое набргу станува инспирација за исклучително талентираната млада сликарка во куќата спроти дрвото. Младата Барбора ги набљудува враните и враните ја набљудуваат неа, а од тие погледи се раѓа уметничката енергија на Барбора, за која имаат разбирање само неколку наставници од училиштето, но никој од семејството.

Новелата "Врани" претставува неверојатно моќна приказна за невидливата и несфатената страна од животот на едно навидум примерно семејство, заробено во капсулата на бесмислените принципи и неспособноста да се прифатат вродените разлики во карактерите и интересите.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Врани

  • Издавачка куќа: Муза
  • Автор: Петра Дворжакова
  • Достапност: На залиха
  • 340 ден


Слични продукти

Убави девојки

Убави девојки

Сестри. Претворени во странци. Борци.Пред повеќе од дваесет години, сестрата на Клер и Лидија, тогаш..

Автор:

440 ден

Девојка од мал град

Девојка од мал град

Таа е девојка од мал град…Либерти Џоунс има соништа и одлучност што ќе ја одведат далеку од Велком, ..

Автор:

420 ден

Лулу

Лулу

Хумор, метал и книжевен салон во приказна за девојка што работи во една од последните класични ковач..

Автор:

300 ден

Една од оние ноќи во Малибу

Една од оние ноќи во Малибу

Тоа беше само една од оние ноќи во Малибу, темна како прекривка од кадифе, кремави бранови кои се ур..

Автор:

350 ден

Ознаки: vrani, petra dvorzakova