Чик лит

9 - ти Ноември

9 - ти Ноември

„Ова е љубовна приказна за едно типче (јас) и една девојка (Фалон). Мислам… Може ли да се смета за љ..

Автор: Колин Хувер

323 ден 380 ден

Moјот (не баш) совршен живот

Moјот (не баш) совршен живот

Кејти Бренер го има совршениот живот: стан во Лондон, гламурозна работа и супер кул фотки на профило..

Автор: Софи Кинсела

357 ден 420 ден

Љубовниот детектив

Љубовниот детектив

„На некој начин јас сум љубовен детектив. На светот нема поголема мистерија од љубовта.“Руби Милер ј..

Автор: Александра Потер

332 ден 390 ден

А што по бакнежот?

А што по бакнежот?

Џули Грин обожава кратки и слатки љубовни авантури. Секси први состаноци, неодоливи први бакнежи, пе..

Автор: Лорен Лејн

332 ден 390 ден

Во врска со онаа ноќ

Во врска со онаа ноќ

ТОЈ ИГРА ИГРИ… И покрај тоа што Рилан Пирс се обидува да им се спротивстави на магнетските сили кои ..

Автор: Џули Џејмс

332 ден 390 ден

Врзани

Врзани

Секси романсата на еден од најпродаваните автори на Њујорк тајмс. Дру и Кејт се нетрпеливи да се врз..

Автор: Ема Чејс

298 ден 350 ден

Го имам твојот број

Го имам твојот број

Го изгубив. Единственото нешто на светот што не смеев да го изгубам. Мојот веренички прстен, кој е с..

Автор: Софи Кинсела

357 ден 420 ден

Град на девојки

Град на девојки

Интригантен роман за гламурот, сексот и авантурите на една млада девојка среде театарскиот свет на п..

Автор: Елизабет Гилберт

468 ден 550 ден

Двојна игра

Двојна игра

Кони е во брак една година со нежниот и прекрасен Лук. Мислеше дека не би можела да биде посреќ..

Автор: Адел Паркс

383 ден 450 ден

Една неодолива љубов

Една неодолива љубов

ТОЈ Е НАВИКНАТ ДА ДОБИВА СĖ ШТО САКА...Кејд Морган – поранешна рагби ѕвезда и еден од најпознатите ј..

Автор: Џули Џејмс

332 ден 390 ден

Една од момците

Една од момците

Опасниот спортски уредник Кол Шарп работи за списанието Оксфорд со години, па кога дознава дека се о..

Автор: Лорен Лејн

332 ден 390 ден

Знаеш ли да чуваш тајна?

Знаеш ли да чуваш тајна?

Запознајте се со Ема Кориган, млада жена со огромно срце, нескротлив дух и неколку мааали тајнички. ..

Автор: Софи Кинсела

357 ден 420 ден

И одеднаш едно лето

И одеднаш едно лето

ТАА НЕ ВЕРУВА ВО ЉУБОВ И СРЕЌНИ КРАЕВИ…По една страшна драма во нејзиниот дом, Викторија е принудена..

Автор: Џули Џејмс

332 ден 390 ден

Испревртени

Испревртени

Постојат два вида на луѓе во светот. Оние кои бараат и оние кои се подготвени да скокнат. Јас о..

Автор: Ема Чејс

298 ден 350 ден

Лудо богати Азијци

Лудо богати Азијци

"Лудо богати Азијци" е роман за три супербогати кинески семејства, за озборувањата, заговорите и пла..

Автор: Кевин Кван

417 ден 490 ден

Прикажани 1 до 15 од 31 (3 страни)