Драми

 Севдалинка

Севдалинка

Кој знае, можеби беа од иста раса, можеби имаа исто потекло. Беа на иста возраст, имаа сличен стас. ..

Автор: Ајше Кулин

169 ден 199 ден

9 - ти Ноември

9 - ти Ноември

„Ова е љубовна приказна за едно типче (јас) и една девојка (Фалон). Мислам… Може ли да се смета за љ..

Автор: Колин Хувер

323 ден 380 ден

Јапонскиот љубовник

Јапонскиот љубовник

Кога пророштвото на локалниот свештеник се остварува, наивната девојка од Цејлон што татко ѝ со изма..

Автор: Рани Маника

332 ден 390 ден

Јас пред тебе

Јас пред тебе

Љубовна приказна за новата генерација."Јас пред тебе" е роман за животот на двајца млади луѓе. Роман..

Автор: Џоџо Мојес

383 ден 450 ден

Јоргованот секогаш цвета по зимата

Јоргованот секогаш цвета по зимата

Длабоко допирлива и вистински незаборавна, со сигурност ќе ги воодушеви сите љубители на романсирана..

Автор: Марта Хол Кери

468 ден 550 ден

Јуда

Јуда

Уште едно маестрално дело на Амоз Оз во кое доаѓаат до израз неговата генијалност и проучување на чо..

Автор: Амос Оз

298 ден 350 ден

Љубовно романче

Љубовно романче

Една писателка на романси, која повеќе не верува во љубов и еден писател на сериозни книжевни дела, ..

Автор: Емили Хенри

357 ден 420 ден

А што по бакнежот?

А што по бакнежот?

Џули Грин обожава кратки и слатки љубовни авантури. Секси први состаноци, неодоливи први бакнежи, пе..

Автор: Лорен Лејн

332 ден 390 ден

Американска прашина

Американска прашина

Лидија Перез живее во мексиканскиот град Акапулко, со синот Лука и сопругот кој е новинар. Иако знае..

Автор: Џенин Каминс

425 ден 500 ден

Анаис од Монмартр

Анаис од Монмартр

Со куфер во едната рака и транспортер за мачки во другата, Анаис Мишел доаѓа во Париз со амбиција да..

Автор: Јана Мишо

255 ден 300 ден

Ангелски повик

Ангелски повик

Во метежот на најголемиот њурошки аеродром двајца деловни луѓе, буквално, ќе налетаат еден на друг. ..

Автор: Гијом Мисо

169 ден 199 ден

Ангелско дрво

Ангелско дрво

Поминале 30 години откако Грета го напуштила Марчмонт хол, величествена и прекрасна куќа сместена на..

Автор: Лусинда Рајли

468 ден 550 ден

Апартман во Париз

Апартман во Париз

Во Париз се наоѓа едно ателје, скриено во дното на улицата обрасната со зеленило, премногу совршено ..

Автор: Гијом Мисо

169 ден 199 ден

Асистола

Асистола

Никогаш не мислев дека враќањето е толку тешко. Секогаш мислев дека е тешко да направиш чекор напред..

Автор: Марија Јаневска

255 ден 300 ден

Без засолниште

Без засолниште

Роман што ги преплетува минатотo и сегашноста, за да се увиди отпорноста и сочувството на луѓето во ..

Автор: Барбара Кингсолвер

417 ден 490 ден

Прикажани 1 до 15 од 259 (18 страни)