Трилери и мистерии

Закопани тајни

По седум години работа како детективка во бучниот и гласен Чикаго, Лиса Грент е спремна да живее пос..

Автор: Ајрин Ханон

490 ден

Момчињата од гробиштата

Јадриел повика дух и сега не може да се ослободи од него.Кога неговата традиционална латиникс заедни..

Автор: Томас Ејден

550 ден

Кога никој не гледа

Ако сакаш да го задржиш тоа што е твое, мора подобро да го чуваш. Некој секогаш демне да ти го грабн..

Автор: Алиса Кол

500 ден

Изабел

Дали сум истата личност што бев порано или во мене расте нова темнина која не можам да ја контролира..

Автор: Сара Дензил

480 ден

Водни ритуали

Жртвата која некогаш била измачувана од монструм и самата станува монструм…Бремена жена е убиена на ..

Автор: Ева Гарсија Саенц

600 ден

Совршена жртва

Двајца сериски убијци се натпреваруваат да докажат кој од нив има поголем коефициент на интелигенциј..

Автор: Хелен Филдс

530 ден

Добра ноќ убавецу

Ако во вашиот дом откриете отвор каде што можете да ги слушате сесиите на терапевтот кој го идолизир..

Автор: Ејми Молој

480 ден

Ловец на зајаци

Десет мали зајаци, сите облечени во бело,Се обидоа да летнат на небото со летачка.Врвцата на летачка..

Автор: Лаш Кеплер

550 ден

Убиствата во Флит хаус

Ненадејната смрт на еден ученик во Флит хаус, во Свети Стефан - мало приватно интернатско училиште в..

Автор: Лусинда Рајли

600 ден

Мрежа

По разводот, младата привлечна мајка Соња, се обидува да го задржи старателството над нејзиниот син ..

Автор: Лилја Сигурдардотир

299 ден

Ловецот (Ретропродолжение)

Запознајте го Роберт Хантер, најмладиот детектив за убиства кој некогаш работел во полицијата во Лос..

Автор: Крис Картер

270 ден

Злотвор

Ако тој мисли на вас, мртви сте.Една чудна несреќа во рурален Вајоминг води до апсење на човек за по..

Автор: Крис Картер

490 ден

Анатомија на скандалот

#1 Најгледана серија на НЕТФЛИКССопруга. Љубовница. Политика. Моќ. Лаги.Софи Вајтхаус има прекрасен ..

Автор: Сара Вон

500 ден

Свети ереси

Рајан Кјузак растеше побрзо од другите. Така е тоа кога си најстар од шесте деца, кога мајката ..

Автор: Лиза Макинерни

500 ден

Ангели и демони

Професорот Роберт Ленгдон, прочуениот симболог од Харвард, е повикан од директорот на свет­ски ­позн..

Автор: Ден Браун

600 ден

Прикажани 76 до 90 од 275 (19 страни)