Трилери и мистерии

Сивиот човек

Книгата по која е направен најскапиот и најгледаниот филм во историјата на Нетфликс.Корт Гентри е до..

Автор: Марк Грини

500 ден

Куќната помошничка

Мили Каловеј живее во својот автомобил и очајно бара пристојна работа. Затоа, веднаш ја прифаќа пону..

Автор: Фрида МекФаден

520 ден

Тенок мраз

Откако ги губи родителите во автомобилска несреќа, а сестра си во пожар, Кристи Рид не може да се ос..

Автор: Ајрин Ханон

490 ден

Зимски ветрови

Силни ветрови...По раниот живот исполнет со трагедија, Дори Мекалистер си изгради тивко место за себ..

Автор: Гејл Ропер

450 ден

Succubus

„Се знае и за ѓаволските книги што си ги читала. А се знае што чуваш во ковчежиња и дека си го уби с..

Автор: Катерина Шошко

400 ден

Кога јас бев ти

Откако Бриен едвај преживеа брутален напад, таа не излегува од дома. Страда од неподносливи главобол..

Автор: Минка Кент

470 ден

Девојката А

„Девојка А“ - рече таа. „Toa е таа што избега. Ако некој имаше шанса да успее, тоа беше таа.“ Лекс Г..

Автор: Абигејл Дин

499 ден

Надвор од контрола (амок)

Себастијан Фицек, германскиот крал на трилерот, загосподарува со етерот со својот нов потресен и зас..

Автор: Себастијан Фицек

590 ден

Ми припаѓаш мене

Истрагата на суровите убиства што ја води детективот во Одделот за убиства Фицпатрик ќе го одведе до..

Автор: Карен Роуз

450 ден

Крвава жед

Кога една несреќна, млада проститутка и нејзиниот љубовник се убиени во грозоморно двојно убиство, п..

Автор: Абделилах Хамдучи

360 ден

Последниот облог

Отман, убав млад марокански маж во Казабланка, се враќа дома за да открие дека неговата постара фран..

Автор: Абделилах Хамдучи

300 ден

Заклучената врата

Некои врати се заклучени со причина…Додека единаесетгодишната Нора Дејвис пишува домашни задачи во с..

Автор: Фрида МекФаден

520 ден

Прозорецот

Што ако обвинетиот ви каже дека зад убиството на неговата сакана стои „човекот од прозорецот“ на пет..

Автор: Јордан Коцевски

400 ден

Гласот на Господарот

„Гласот на Господарот“ заедно со „Соларис“ и „Киберијада“ спаѓа меѓу најпознатите дела на Станислав ..

Автор: Станислав Лем

400 ден

Животен лет

Пилотот на хеликоптер, Пени Карлтон, е навикната на ситуации со висок стрес, но тоа што е принудена ..

Автор: Линет Исон

490 ден

Прикажани 46 до 60 од 275 (19 страни)