Трилери и мистерии

Правило против убиство

Во екот на летото, брачниот пар Арманд и Рен-Мари Гамаш ја слават својата годишнина во „Маноар Белеш..

Автор: Луиз Пени

500 ден

Жртва 2117

Застрашувачка меѓународна истрага ја открива сложената животна приказна на еден од членовите на одде..

Автор: Јуси Адлер-Олсен

550 ден

Сето тоа ќе ти го дадам

Мрачни семејни тајни, убиства, измами и вечната потрага по вистината сместени во прекрасно опишаниот..

Автор: Долорес Редондо

650 ден

Камен, Лист, Ножички

Мислите дека ја познавате личноста со која сте се венчале? Размислете уште еднаш…Работите помеѓу гос..

Автор: Алиса Фини

520 ден

Совршениот син

„Се надеваме дека Вашиот син ќе може да ни одговори на неколку прашања во врска со едно девојче кое ..

Автор: Фрида МекФаден

500 ден

Сејди

Ако си таму некаде, те молам, јави ми се...Животот на Сејди не е лесен. Таа мора да се грижи за свој..

Автор: Кортни Самерс

500 ден

Големиот свет

Моќен роман кој нуди патување во најмрачните длабочини на човечката психа.Брачниот пар Луј и Анџела ..

Автор: Пјер Леметр

550 ден

Исчезната

Зошто една полицајка сака да ослободи убиец кој не го ни познава?Откако Сара исчезна, нејзината сест..

Автор: Роберт Дугони

520 ден

Нејзината перфектна тајна

Што ако твојот пациент стане вереник на твојата ќерка?Дали како доктор треба да ја прекршиш Хипократ..

Автор: Т.Ј. Бриартан

490 ден

Семејството сепак останува

„Семејството сепак останува“ е роман за извртени бракови, распаднати семејства и смртоносн..

Автор: Лиса Џул

490 ден

Убава мала сопруга

Не треба ли мртвиот сопруг да остане мртов?Лајла Риџфилд живее во идиличен град, но не е сè како што..

Автор: Дарби Кејн

500 ден

Август

Сите настани се случуваат во август 1954 година, месец на тешки убиства, политички атентат, беспоште..

Автор: Рубен Фонсека

450 ден

Девојката Смрт

Додека се враќа со воз во родното место, на Марија, главниот лик и раскажувач во романот, ѝ се нижат..

Автор: Луцие Фаулерова

350 ден

Прекрасен труп

Роман во кој е прикажана морничава и канибалистичка иднина на светот.Поради вирус што ги напаѓа живо..

Автор: Агустина Бастерика

350 ден

Рудникот

Ти не знаеш што има таму. Никој не знае што има таму.Третиот роман на Миодраг Мајиќ е пишуван со нам..

Автор: Миодраг Мајиќ

450 ден

Прикажани 31 до 45 од 275 (19 страни)