Трилери и мистерии

Совршениот брак

Дали би го одбраниле вашиот сопруг доколку биде обвинет за убиство на неговата љубовница?Сара е успе..

Автор: Џенива Роуз

490 ден

Канибалот

Неодолив полицаец заведува девојки кои набрзо стануваат главни улоги во неговите изопачени игри.Тој ..

Автор: Роберт Бриндза

530 ден

Заспаната нимфа

Портрет што крие мрачно минато. Долина обвиена со мистерија. Жена што се бори за својот живот.Заспан..

Автор: Иларија Тути

630 ден

Пеколен меден месец

Во науката го нарекуваат енергија. Во религијата – верба. Лаички е ‚‚вајб‘‘ или атмосфера. Шесто сет..

Автор: Благоја Стојков

400 ден

Волкот

#0 МИА КРИГЕР И ХОЛГЕР МУНКВо четвртата книга од серијалот преведен на триесет и три јазици, Самуел ..

Автор: Самуел Бјорк

450 ден

Натриум хлорид

На својот шеесетти роденден, една жена си го одзема животот. Кога случајот пристигнува на бирото на ..

Автор: Јуси Адлер-Олсен

550 ден

Подоцна

Понекогаш растењето значи соочување со сопствените демони.Синот на една самохрана мајка, Џејми Конкл..

Автор: Стивен Кинг

390 ден

За ваше добро

Теди Крачер ја освоил наградата Наставник на годината на престижната академија „Белмонт“, училиште з..

Автор: Саманта Даунинг

490 ден

Без здив

Во зоната на смртта, кога мозокот е гладен за кислород, не може да им се верува ниту на сопствените ..

Автор: Ејми Мекалок

520 ден

Специјалист за љубомора и други раскази

Мрачни и возбудливи приказни - патување низ изопачените, лажливи умови на одмаздољубивите срца.Висти..

Автор: Ју Несбе

450 ден

Прибежиште

Нормандија, 1986 год: Младата новинарка Сандрина Водрие дознава дека баба и Сизан, која никогаш не ј..

Автор: Жером Лубри

630 ден

Клубот Мефисто

Злото постои. Злото се движи меѓу нас. Злото раѓа нов ученик на ѓаволот во напнатиот трилер за детек..

Автор: Тес Геритсен

630 ден

Куќа без спомени

Исчезнатото момче е пронајдено во шумата кога веќе сите ја изгубиле надежта. Николин има дванаесет г..

Автор: Донато Каризи

590 ден

Животот што го посакуваше

Од зад завесите, Сара кришум го набљудуваше младиот брачен пар како излегува од куќата. Беше невооби..

Автор: Мел Шерат

490 ден

Агати

Стив, кошаркарската ѕвезда на Касл Коув, ја шутна Алиса Огилви минатото лето. И потоа таа исчезна це..

Автор: Кејтлин Глазгов, Лиз Лосон

590 ден

Прикажани 16 до 30 од 275 (19 страни)