Трилери и мистерии

Мрачен мотив

Добре дојдовте во светот на брилијантниот детектив со необичен ум – инспектор Гамаш, легенда од ранг..

Автор: Луиз Пени

400 ден

ДНК

Прва книга од серијата „Детската куќа“! Мрачна и тажна приказна што започнува во 1987 година, кога т..

Автор: Ирса Сигурдардотир

450 ден

Викендичка со базен

Кога лекувањето на познатиот актер Ралф Мајер ќе тргне во погрешна насока и тој умира, доктор Марк С..

Автор: Херман Кох

400 ден

Големи мали лаги

Училиштето Пириви е мало, прекрасно основно школо во близина на плажа каде децата учат дека насилств..

Автор: Лиен Мориарти

400 ден

Дете 44

Кога стравот го замолчува целиот народ, еден човек мора да ја каже вистината.Во Советскиот Сојуз на ..

Автор: Том Роб Смит

420 ден

Мило мое дете

Во тмурна колиба без прозорци некаде во шумата, животот на Лена и на нејзините две деца следи строго..

Автор: Роми Хаусман

490 ден

Преживеј за да раскажуваш

KОЛКАВИ СЕ ШАНСИТЕ ДА ПРЕЖИВЕЕШ…Една грозоморна ноќ завршува со брутално убиено семејство. Мајката и..

Автор: Лиса Гарднер

420 ден

Пред таа да исчезне

Една обична жена нема да дозволи ништо да ја запре да ги пронајде исчезнатите луѓе кои остатокот од ..

Автор: Лиса Гарднер

550 ден

На раб на лудило

Ако не можеш да си веруваш себеси, кому можеш да веруваш?Ноќ, сред страшна бура, Кес се враќа дома с..

Автор: Б. А. Парис

400 ден

Понекогаш лажам

„Се викам Амбер Рејнолдс. Има три работи што треба да ги знаете за мене:1. Во кома сум.2. Маж ми не ..

Автор: Алиса Фини

420 ден

Пакетот

Младата психијатарка Ема Штајн воопшто не излегува од дома од вечерта кога ја силуваат во хотелска с..

Автор: Себастијан Фицек

420 ден

Верити

Ловен е авторка на раб на финансиска катастрофа кога прифаќа една од оние понуди што доаѓаат еднаш в..

Автор: Колин Хувер

420 ден

Немата пациентка

Алисија Беренсон има навидум совршен живот. Таа е позната сликарка мажена за популарен и баран моден..

Автор: Алекс Мајклидис

450 ден

Шепкачот

По ненадејната смрт на неговата млада жена, Том Кенеди смета дека она што може да им помогне нему и ..

Автор: Алекс Норт

450 ден

Жив мртовец

Баш пред мугри, во близина на шкотската граница, тринаесет патници кои летаат во балон на топол возд..

Автор: Шерон Болтон

450 ден

Прикажани 256 до 270 од 275 (19 страни)