Трилери и мистерии

Убавите девојки танцуваат

Келси беше 14 годишно девојче кое исчезна пред 7 години – се претпоставува дека е мртва. Последиците..

Автор: Кајли Брант

450 ден

Тишината на белиот град

Тасио, брилијантен археолог, беше обвинет од неговиот брат близнак Игнасио за низата ритуални убиств..

Автор: Ева Гарсија Саенц

489 ден

Совршени остатоци

На оддалечена планина гори телото на Елејн. Преостанува само да се идентификува почитуваната адвокат..

Автор: Хелен Филдс

460 ден

Соба

Џек е петгодишно момче кое не знае ништо за реалниот свет – надвор. Тој и неговата мајка живеат во з..

Автор: Ема Донохју

460 ден

Крикот на ластовицата

Книгата го поставува прашањето: Дали е поопасен сериски убиец што убива педофили или е поопасен чове..

Автор: Ахмет Умит

500 ден

Детето што молчеше

Малото момче Ајден, залута далеку од училиште за време на страшна поплава во малото гратче Бишоптаун..

Автор: Сара Дензил

459 ден

Остри предмети

После краткиот престој во психијатриска болница, репортерката Камил се соочи со вознемирувачка задач..

Автор: Џилијан Флин

450 ден

Невидлива

Рејчел е средовечна жена во менопауза. Таа во цутот на нејзината младост била сон на секој маж. Од м..

Автор: Сузи Лајнес

460 ден

Најди ме

Рени е четиригодишно девојче и ќерка на сериски убиец. Нејзиниот татко ја користи како мамка: таа гл..

Автор: Ана Фрејзер

450 ден

Градината на пеперутките

Во една изолирана стаклена палата има стаклена градина. Во оваа градина растат разнобојни цветови, б..

Автор: Дот Хачинсон

490 ден

Ирене

Командант Верховен живее идиличен живот со неговата прекрасна сопруга Ирене и очекуваат дете. Негова..

Автор: Пјер Леметр

460 ден

Крвава венчавка

Софи е млада вдовица која секое утро се буди со солзи во очите и грутка во грлото, прогонувана од ви..

Автор: Пјер Леметр

450 ден

Добра лоша девојка

Еви е девојче со мистериозно минато, згрижена во дом за деца со највисок степен на заштита и безбедн..

Автор: Мајкл Роботам

450 ден

Малата пациентка

Изабел е пациентка сместена помеѓу ѕидовите на високобезбедносниот психијатриски центар за деца „Кро..

Автор: Сара Дензил

460 ден

Мајски рози

Прија е млада девојка која е мета на сериски убиец, истиот кој ја убил нејзината сестра пред неколку..

Автор: Дот Хачинсон

460 ден

Прикажани 181 до 195 од 315 (21 страни)