Трилери и мистерии

Рандеву

Нешто лошо ù се случи на Алисон Тејлор. Нејзината саботна вечер почна нормално. Поради разделба..

Автор: Луис Џенсен

420 ден

Златната топка и други раскази

Дали се работи за гест на добра волја или, пак, злобна замка што го намамува Руперт Сент Винсент и н..

Автор: Агата Кристи

380 ден

По погребот

Покојниот Ричард Абернети нема јасен наследник на неговиот имот, така што остава тестамент за поделб..

Автор: Агата Кристи

380 ден

Мртво тело во библиотеката

Едно рано утро полковникот Бантри и неговата сопруга Доли ги буди вознемирувачкиот глас на куќната п..

Автор: Агата Кристи

380 ден

И не остана ниту еден

Осум луѓе, кои меѓу себе не се познаваат и немаат никаква врска еден со друг, се поканети да дојдат ..

Автор: Агата Кристи

380 ден

Завеса : последниот случај на Поаро

Херкул Поаро и капетанот Хејстингс повторно се наоѓаат во Стајлс корт, местото на нивната прва средб..

Автор: Агата Кристи

380 ден

Во 16.50 од станицата Падингтон

Госпоѓа Елспет Мекгиликади се враќа од пазарување во пресрет на божиќните празници со попладневниот ..

Автор: Агата Кристи

380 ден

Островот на пеликаните

Уште една крими-драма што е сосем поинаква од која било книга од тој жанр. Дејството ги следи с..

Автор: Миодраг Мајиќ

400 ден

Џелатот

Замислете го вашиот најголем страв. А сега замислете како го доживувате истото, како да се будите ди..

Автор: Крис Картер

490 ден

Тајни чувани до гроб

Мариса има минато полно со тајни и сегашност полна со лаги. Сите ја знаат, но никој не ја познава. К..

Автор: Тами Хоуг

490 ден

Писател во сенка

Пред четири години, излажав. Стоев пред полицијата, пријателите и семејството и измислив приказна – ..

Автор: Алесандра Торе

460 ден

Мали тајни

Сè што е потребно да се разоткрие нечиј живот е само една мала тајна…Марин има совршен живот. Омажен..

Автор: Џенифер Хилиер

400 ден

Клубот на убиства во четврток

Брилијантна четворка со неколку скриени трикови во ракавите, жена полицаец со својот прв голем ..

Автор: Ричард Осман

500 ден

Семејството на горниот кат

Роман на Лиса Џул, бестселер автор на „Њујорк тајмс“, приказна за минатото на едно семејство, ч..

Автор: Лиса Џул

490 ден

Фрагменти од слики

Там е 11 годишно девојче. Таа иако никогаш немаше покажано интерес за визуелна уметност, цртежите ко..

Автор: Иан В. Сејнсбјури

420 ден

Прикажани 166 до 180 од 315 (21 страни)