Романси

Опасни намери

„Возбудлива, романтична, психолошка и секси сторија за најпребирливите читателки…“Озлогласен по..

Автор: Елизабет Хојт

344 ден 430 ден

Забранети задоволства

Нивните животи беа совршени сѐ додека не се запознаа.Леди Хиро Батен е занесна млада дама што ѝ прип..

Автор: Елизабет Хојт

344 ден 430 ден

Скрши го мразот

Анастасија Ален цел живот дава сѐ од себе за да добие шанса да влезе во Американскиот олимписки тим...

Автор: Хана Грејс

472 ден 590 ден

Кралицата Шарлота

„Ние сме една круна. Неговата тежина е моја, а мојата е и негова…“Во 1761, еден сончев септемвриски ..

Автор: Џулија Квин, Шонда Рајмс

416 ден 520 ден

Види ме

Колин дава сѐ од себе за максимално да ја искористи добиената втора шанса. На 28 години, фокусиран е..

Автор: Николас Спаркс

472 ден 590 ден

Ривалите

Конфликтот помеѓу мене и Вестон Локвуд започна на олтарот. Само што, никој од нас не присуствуваше н..

Автор: Вај Киленд

360 ден 450 ден

Горчливиот вкус на успехот

…И покрај големиот успех во Париз, на лицето на Петра провејуваше една сенка што ги истакнуваше нејз..

Автор: Милијана Павловска

280 ден 350 ден

Сезона на соништата

Сара има на располагање едно лето да организира пет свадби како од бајките. Но, дали таа ќе успее во..

Автор: Фиона Валпи

392 ден 490 ден

Експериментот Вистинска љубов

Не се плашете од љубовта, прифатете ја и таа ќе ве направи среќни.Фелисити „Физи“ Чен е целосно..

Автор: Кристина Лорен

392 ден 490 ден

Еден ден со тебе

Еден ден, пет животи, но чии срца ќе бидат скршени со завршувањето на ноќта?Денот за сите започна во..

Автор: Шари Ло

392 ден 490 ден

Гласот на Арчер

"Неговите очи ми кажуваа сѐ што со гласот не можеше. Разменивме илјада зборови без да изустиме ниту ..

Автор: Миа Шеридан

416 ден 520 ден

Божиќ засекогаш

Додека го промовира својот нов божиќен роман писателката Рајли Рејнолдс останува без зборови. З..

Автор: Карен Шалер

400 ден 500 ден

Војна и љубов

1917 год. Првата светска војна е во својот зенит, кога Хејзел и Џејмс првпат се среќаваат на една за..

Автор: Џули Бери

416 ден 520 ден

Ќе се најдеме во Бомбај

Бомбај, новогодишната ноќ 1913 год. Медлин Брајт, дојденка и сè уште ненавикната на задушливата запу..

Автор: Џени Ешкрофт

392 ден 490 ден

Овој човек - посветен

Џеси е посесивен кон својата сопруга Ава, затоа што ја сака со секоја клетка од своето битие…Живот н..

Автор: Џоди Елен Малпас

520 ден 650 ден

Прикажани 1 до 15 од 214 (15 страни)