• вашето омилено книжевно катче...
  • цената за достава е 130ден, за над 1000ден доставата е бесплатна

Нови наслови

Девојката на перонот

Девојката на перонот

Инспиративен, крајно потресен роман заснован на вистинската приказна за Либертас Шулце-Бојзен, храбр..

Автор: Ели Мидвуд

490 ден

Последната книжарница во Лондон

Последната книжарница во Лондон

Безвременски роман за храброста, љубовта и трајната моќ на книгите, инспириран од вистинска приказна..

Автор: Медлин Мартин

450 ден

Тајната аптека

Тајната аптека

1791 година. Една студена февруарска ноќ, во тајна аптека скриена зад лажен ѕид, во задниот дел..

Автор: Сара Пенер

450 ден

Магичен час

Магичен час

Еден ден, од длабочините на Националната шума Олимпик излегува шестгодишно девојче и се качува на др..

Автор: Кристин Хана

550 ден

Книгољупци

Книгољупци

Едно лето. Двајца соперници. И заплет каков што ниеден од нив не очекува…Сиот живот на Нора Стивенс ..

Автор: Емили Хенри

550 ден

Убавата султанка

Убавата султанка

Само таа знаеше како да ја разгори страста на најмоќниот и стана единствената Французинка – царица н..

Автор: Зија Весли

450 ден

Моето полноќно сонце

Моето полноќно сонце

Животот е убав за триесетгодишниот Овен Стерлинг. Но, кога за време на медениот месец ќе му се случи..

Автор: Џон Шорз

420 ден

Љубов меѓу редови

Љубов меѓу редови

Роуан: Работа ми е да создавам бајки. Забавни паркови. Продукциски компании. Хотели со пет ѕвез..

Автор: Лорен Ашер

490 ден

Куќната помошничка

Куќната помошничка

Мили Каловеј живее во својот автомобил и очајно бара пристојна работа. Затоа, веднаш ја прифаќа пону..

Автор: Фрида МекФаден

520 ден

Рудникот

Рудникот

Ти не знаеш што има таму. Никој не знае што има таму.Третиот роман на Миодраг Мајиќ е пишуван со нам..

Автор: Миодраг Мајиќ

450 ден

Сивиот човек

Сивиот човек

Книгата по која е направен најскапиот и најгледаниот филм во историјата на Нетфликс.Корт Гентри е до..

Автор: Марк Грини

500 ден

Девојката Смрт

Девојката Смрт

Додека се враќа со воз во родното место, на Марија, главниот лик и раскажувач во романот, ѝ се нижат..

Автор: Луцие Фаулерова

350 ден

Жената во белото кимоно

Жената во белото кимоно

Разделени со океани и неколку децении, две жени се неразделно поврзани со тајните меѓу нив. Инс..

Автор: Ана Џонс

450 ден

Невеста во Борџии

Невеста во Борџии

Борџии се стара шпанска лоза, која успева во ренесансна Италија да стане најмоќното и најкорумпирано..

Автор: Џин Калогридис

550 ден

Лавицата од Мароко

Лавицата од Мароко

Атрактивна, храбра, остроумна… но, сепак немажена.Англија, XIX век. Сибила е богата бунтовна наследн..

Автор: Џулија Дросен

450 ден

Ветувањето на пчеларот

Ветувањето на пчеларот

Со скршено срце и со надеж за нов почеток, Аби Ховс заминува на работа во внатрешноста на ..

Автор: Фиона Валпи

490 ден

Купи си ги е*ените лилјани

Купи си ги е*ените лилјани

Ако барате книга што содржи совети и строги техники што ги користат петте најуспешни луѓе на планета..

Автор: Тара Шустер

430 ден

Кинцуги

Кинцуги

Откријте како да го прифатите несовршеното со Кинцуги. Применете го овој древен принцип во ваши..

Автор: Томас Наваро

530 ден

Методот на Вим Хоф

Методот на Вим Хоф

Вим Хоф, познат и како ледениот човек, држи повеќе светски рекорди во подвизи за издржливост и излож..

Автор: Вим Хоф

500 ден

48 закони на моќта

48 закони на моќта

Меѓународниот бестселер со над 1,2 милиони продадени копии во САД е преведен на најмалку 24 јазици. ..

Автор: Роберт Грин

499 ден

Богато дете, паметно дете

Богато дете, паметно дете

Парите не можат да те направат среќен. Но значат моќ, затоа што ти даваат можност да избираш.Книга з..

Автор: Роберт Киосаки

500 ден

Одговор на јов

Одговор на јов

Со оваа книга Јунг не сака да објави некаква „вечна вистина“. Тој е само глас на поединецот кој пост..

Автор: Карл Густав Јунг

300 ден

13 работи што психички силните луѓе не ги прават

13 работи што психички силните луѓе не ги прават

Кои модели на размислување и однесување ни помагаат достоинствено да се соочиме со искушенијата и да..

Автор: Ејми Морин

450 ден

Дански начин за воспитување деца

Дански начин за воспитување деца

Овој практичен и пред сè оптимистички советник, родителите ги запознава со навиките на најсреќн..

Автор: Ибен Дисинг Сандал, Џесика Џоел Александер

430 ден

Следи нè на Instagram